Інтоксикація на тлі цукрового діабету — це досить небезпечний стан. Якщо вчасно не вжити відповідних заходів, існує небезпека кетоацидозу і навіть коми.
Дізнайтеся, що робити, якщо ви отруїлися, а також про правила профілактики харчового отруєння влітку.
Автор статті — Наталя Кошева, лікарка-ендокринологиня (МОКЛ) з більш ніж 20-річним досвідом роботи.
Instagram: @drkosheva
Перші симптоми харчового отруєння зазвичай проявляються протягом 1-2 годин, незалежно від того, що потрапило в організм — несвіжий суп, сумнівний пиріжок, куплений на ринку, або отруйні речовини. У будь-якому разі тіло відреагує і спробує всіляко позбутися того, що не може засвоїти і перетравити.
Отруєння на тлі цукрового діабету — це особливо небезпечно! Лікування має бути з перших хвилин захворювання, інакше існує небезпека увійти в кетоацидоз (ДКА) і кому.
Якщо ви на інсулінотерапії — не скасовуйте введення інсуліну. Доза подовженого інсуліну зазвичай не змінюється, короткий вводити залежно від рівня глікемії та кількості з'їдених вуглеводів/ХО. У разі тяжкого отруєння необхідне переведення на дробове введення короткого інсуліну та госпіталізація в стаціонар.
1. Промивання шлунка до появи чистої води одразу після появи симптомів отруєння. Для промивання шлунка використовується 2% розчин харчової соди або просто тепла кип'ячена вода.
2. Рясне пиття протягом усього періоду хвороби. Також можна використовувати спеціальні сухі суміші для регідратації, наприклад, Регідрон. Як приготувати Регідрон у домашніх умовах — дивись далі. Загальна кількість рідини на добу має бути не менше 2-3 літрів.
3. Виключення з їжі продуктів, що подразнюють і важко перетравлюються.
4. Використання протимікробних, протиблювотних засобів показано тільки в разі важкої токсикоінфекції і тільки під контролем лікаря.
5. При гострій діареї як симптоматичний засіб може бути використаний Лоперамід.
6. У разі виникнення харчової токсикоінфекції у дітей або вагітних жінок, а також якщо, не дивлячись на всі вжиті заходи, ознаки інтоксикації продовжують посилюватися, необхідно звернутися за допомогою до лікаря. При підвищенні рівня кетонових тіл до критичної позначки може розвинутися кетоацидоз — потрібна негайна госпіталізація.
7. Після перенесеного харчового отруєння може розвинутися дисбактеріоз кишківника, що потребує окремої корекції (прийом пробіотиків).
Бережіть себе!
Читайте також:
Контроль діабету під час інших хвороб
Медичні препарати, які підвищують рівень цукру
Чому літній сезон може бути «викликом» для людей з діабетом?
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані