Для більш точної роботи системи CGM (безперервний моніторинг рівня глюкози) сенсор можна відкалібрувати. Це означає, що користувачеві необхідно кілька разів протягом дня проводити вимірювання рівня глюкози (або цукру) в крові за допомогою глюкометра та вводити значення в меню моніторингу. Все нібито просто. Але є кілька нюансів, які важливо враховувати під час калібрування.
Цю статтю перевірила Юлія Кривов'яз, к.м.н., лікарка-ендокринологиня в Медичному центрі Achilles.
Детальніше про те, як ми перевіряємо якість наших матеріалів — читайте ТУТ.
Безперервний моніторинг глюкози (CGM) — це сучасний інструмент для відстежування рівня цукру в крові в режимі реального часу 24/7, а також контролю критичних станів при діабеті, як-от гіпо- чи гіперглікемія.
Використання безперервного моніторингу глюкози допомагає значно покращити контроль захворювання та якість життя людини з діабетом.
Про популярні моделі CGM можна прочитати ТУТ
Деякі моделі сенсорів потребують регулярного калібрування. Це означає, що користувачеві впродовж дня необхідно кілька разів (щонайменше раз на 8–12 годин) вимірювати рівень цукру в крові за допомогою глюкометра і вводити отримане значення в меню моніторингу. Це важливо для більш точної роботи системи CGM.
Нова модель Guardian 4, а також сенсори FreeStyle Libre не потребують калібрування. Те ж стосується і Dexcom 6/7, але в застосунку передбачено можливість калібрування.
1. Перед вимірюванням рівня цукру в крові глюкометром ретельно вимийте руки і висушіть їх рушником. Такі заходи важливі завжди, але для калібрування сенсора мають особливе значення.
2. У міру можливості не використовуйте для калібрування значення глікемії нижче 4 ммоль/л і вище 15 ммоль/л.
3. Проводьте калібрування за умови, що попередні показання сенсора на графіку були досить рівними за останні пів години.
4. Ніколи не калібруйте сенсор одразу після їжі: значення глюкози починають швидко зростати вже через 15 хвилин від моменту початку їди.
5. Ніколи не їжте одразу після калібрування: алгоритм роботи сенсора передбачає, що ваш рівень цукру в крові після калібрування буде порівняно незмінним принаймні 15 хвилин. За можливості не їжте за 2 години до калібрування і впродовж 15 хвилин після, а також не вводьте болюс за 3 години до калібрування.
Якщо вам довелося відкалібрувати сенсор у невдалий час через закінчення терміну дії попереднього калібрування, виміряйте рівень цукру в крові повторно щойно він стабілізується і знову відкалібруйте сенсор.
Читайте також:
Як досягти точності роботи сенсора? 10 перевірених способів
Безперервний моніторинг рівня глюкози в крові: відповіді на поширені запитання
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані