«Чи правда, що помпа все рахує, вводить і коригує сама, і тобі не потрібно нічого робити?». Розглянемо поширені помилкові думки щодо використання популярного діабет-гаджету.
Авторка цієї статті — Юлія Кривов'яз, к.м.н., лікарка-ендокринологиня в Медичному центрі Achilles, з більш ніж 10-річним досвідом роботи.
Instagram: @doctor_kryvoviaz
Помпа дійсно суттєво спрощує компенсацію діабету. Що робить гаджет?
Все інше: підрахунок вуглеводів, підбір персональних коефіцієнтів, перевірка та аналіз рівня глікемії, прийняття рішень — залишається за пацієнтом.
Не все так просто. Люди з діабетом знають, що потреба в інсуліні може змінюватися з багатьох причин. Тому підібрати коефіцієнти раз і назавжди не вийде. Однак велика перевага помпи — можливість швидко змінити коефіцієнти та налаштування відповідно до потреби. На шприц-ручках (особливо це стосується базального інсуліну) про таку оперативність залишається тільки мріяти.
Боляче буває тільки в одному випадку: якщо невдало встановлено інфузійний набір або підібраний невідповідний розмір канюлі (занадто довга).
Зазвичай проблема стоїть найбільш гостро на перших порах використання гаджета. Коли незрозуміло, як з ним поводитися (є страх зламати помпу), де носити тощо. Більшість людей з часом перестають відчувати на собі присутність приладу. Крім того, для користувачів помп придумано величезну кількість аксесуарів для комфортного носіння гаджета. А щоб від'єднати прилад від тіла, досить секунди.
Найболючіше питання. Використання помпи дійсно передбачає додаткові витрати. Але це суб'єктивно. Адже для когось сума забезпечення гаджета (покупка інфузійних наборів і резервуарів, батарейок, сенсорів) не обтяжує бюджет; а для когось — це суттєва сума. А ще багато залежить від того, як довго носиться одна канюлю і як часто міняється резервуар.
Читайте також:
DiaTech: 10 головних технологічних новинок 2023
Інсулінова помпа: словник з невідомих термінів
Чек-лист справ перед купівлею інсулінової помпи
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані