Особливості догляду за пацієнтами похилого віку з цукровим діабетом

Здоров’я людей у похилому віці потребує особливої уваги, особливо у випадку наявності хронічних захворювань. В зоні високого ризику хворі з діагнозом цукровий діабет – захворювання може мати складний перебіг, стрімко прогресувати, потребувати певного догляду.

Особливості догляду за пацієнтами похилого віку з цукровим діабетом - изображение

На правах реклами

Пацієнтам потрібно регулярно вводити інсулін, слідкувати за станом шкіри, бо є ризики появи трофічних виразок. Самостійно забезпечити належний догляд виходить не завжди, тож попитом користуються послуги приватних фахівців, пансіонатів. Якщо плануєте забезпечувати догляд у домашніх умовах, використовуйте відповідне обладнання, слідкуйте за прийманням ліків.

Сьогодні медична сфера проходить через перелік серйозних трансформацій. Їх необхідність зумовлена стрімким розвитком технологій. В центрі уваги – питання щодо забезпечення швидкого реагування на проблеми пацієнтів у профільних закладах, створення можливостей для швидкої обробки запитів. Проблема оперативного реагування у медичних закладах часто пов’язана з недостатньою координацією між медичним персоналом, а це призводить до затримок у наданні допомоги. Сучасна система виклику медперсоналу потрібна для збереження життя пацієнтів. Такі рішення інтегрують в лікарнях різного профілю, пансіонатах по догляду за людьми похилого віку. Вони забезпечують ефективну комунікацію між персоналом, сприяють ефективній організації робочого процесу.

Читайте також: Все про інсулінотерапію: нова книга для лікарів-ендокринологів

Яким має бути догляд за людьми з діабетом

Догляд за літніми людьми з цукровим діабетом має низку особливостей через специфіку захворювання, його вплив на організм і потребу в постійному контролі. Щоранку потрібно аналізувати вміст глюкози у крові за допомогою спеціального апарату – глюкометру. Літні люди часто забувають про необхідну процедуру, виконують її невірно, тому зайвий контроль не завадить.

Харчування повинно бути збалансованим, з обмеженим вживанням цукру та швидких вуглеводів. Забезпечення своєчасного прийому ліків (інсулін або таблетки) відповідно до призначення лікаря допоможе підтримувати здоров’я тривалий час. Якщо використовується інсулін, важливо стежити за умовами його зберігання та дозуванням.

Цукровий діабет небезпечний потенційними ускладненнями – потрібно приділяти увагу їхній профілактиці та своєчасному лікуванню. Мова про трофічні виразки, порушення зору, порушення в роботі судин та серця. Важливо носити зручне взуття, уникати травм, регулярно проходити огляди. Регулярні фізичні вправи (прогулянки, гімнастика) допомагають підтримувати нормальний рівень цукру та загальний тонус організму. План тренувань підбирають індивідуально з урахуванням віку та стану здоров’я пацієнта. У складних випадках, обмеженій можливості родичів забезпечувати кваліфікований повноцінний догляд рекомендовано залучати кваліфікованих спеціалістів чи звертатися до спеціалізованих пансіонатів. Медичний персонал буде контролювати рівень цукру в крові, вагу, проводити регулярні медичні огляди, слідкувати за тим, щоб пацієнт приймав потрібні ліки. Окрема увага приділяється харчуванню, у палатах встановлюються кнопки виклику медичного персоналу (допомога за необхідності буде надана терміново). Такі системи доцільно використовувати також у домашніх умовах (якщо ви самостійно доглядаєте за пацієнтом).

Читайте також: ADA оновила стандарти лікування діабету. Ключові рекомендації на 2025 рік

Чим корисна система виклику медперсоналу

Система виклику медичного персоналу – спеціалізоване технологічне рішення, що забезпечує швидкий ефективний спосіб комунікації між пацієнтами та працівниками лікарні. Вона складається з набору таких компонентів:

  • Панель виклику. Компактний пристрій, що зазвичай розташовують у палатах біля ліжок пацієнтів;
  • Приймачі. Це центральні панелі або сервери, на які транслюються сигнали з панелі виклику;
  • Мобільні пристрої. Пейджери й інші гаджети, на які персонал клініки отримує сповіщення.

В основі роботи системи виклики принцип трансляції сигналу з пристрою виклику на центральний блок або пейджер медичного персоналу. Тобто інформування відбувається миттєво, та співробітники закладу можуть негайно вжити необхідних заходів (а час в медицині часто грає визначну роль).

Ви можете замовляти дротову або бездротову систему виклику медичного персоналу. Провідні системи потребують обов’язкового підключення до мережі через систему кабелів для нормальної передачі сигналів. Вони надійні, проте складні у монтажу. Бездротові системи виклику – більш сучасне, гнучке та зручне рішення. Вони використовують радіосигнали чи Wi-Fi для передачі даних.


Компанія «Medical СКБ» постачає системи виклику персоналу та інше обладнання до різних медичних закладів. Ви можете розраховувати на індивідуальний підхід, відмінний сервіс, мінімальні терміни доставки. Постачальник пропонує якісне й надійне обладнання, яке можна масштабувати згідно із зміною потреб медичного закладу. Всі рішення сертифіковані, гнучкі та зручні у використанні. Регіон доставки – будь-яка область України. Придбати систему виклику медичного персоналу можна в один клік, також консультанти «Medical СКБ» допоможуть зробити правильний вибір.


Читайте також:

17 продуманих подарунків для людини з діабетом

11 ідей, як зробити здорове харчування звичкою

Чи може надмірне вживання солі призвести до діабету? Що показало дослідження