Висока температура та зміни харчування можуть стати причиною неприємних станів, зокрема діареї. Важливо розуміти, як запобігти цьому чи як діяти за появи перших симптомів.
На правах реклами
Діарея — це стан, що характеризується частими та рідкими випорожненнями. Провокується він інфекціями, наприклад кишковою паличкою (E. coli), сальмонелою, шигелою, або порушенням роботи кишково-шлункового тракту внаслідок дії високих температур, вживання їжі та води, що не були належним чином оброблені.
Вона може бути гострою або хронічною, залежно від тривалості. Полегшити такий стан може ентеросорбент Смекта.
За 2 доби діарея проходить самостійно та потребує лише симптоматичного лікування. Проте у разі тривалої й гострої діареї необхідно звернутися до лікаря.
Основні характеристики та симптоми діареї:
Значна діарея призводить до зневоднення, що супроводжується сухістю в роті, зменшенням кількості сечі, слабкістю та запамороченням.
Літня діарея може бути спричинена різними факторами, які зазвичай пов'язані з високою температурою та зміною харчування. Основні причини:
Для запобігання діареї рекомендується уникати споживання неякісної їжі та води, дотримуватися гігієнічних норм, пити тільки очищену або кип'ячену воду та уникати необроблених продуктів.
При діареї влітку важливо вжити заходів для запобігання зневодненню та полегшення симптомів. Насамперед пийте багато рідини — підійде вода, регідратаційні розчини, бульйони та неміцні чаї. Уникайте напоїв, що містять кофеїн, алкоголь і газованих напоїв.
Також необхідно змінити дієту на цей період. Банани, рис, яблучне пюре, тости — легкі продукти для шлунку, що допомагають зменшити симптоми діареї. Смажені, жирні, гострі продукти та молочні продукти можуть погіршити стан.
Антидіарейні засоби, зокрема Лоперамід, можуть тимчасово полегшити симптоми. Не рекомендується використовувати їх тривалий час без консультації з лікарем.
Пробіотики застосовують, щоб відновити баланс корисних бактерій у кишківнику.
Необхідно звертатися до лікаря, коли є:
Ці заходи допоможуть зменшити симптоми діареї та уникнути ускладнень. Якщо симптоми не зникають або погіршуються, обов'язково зверніться до лікаря.
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані