«Менше їж, більше рухайся і схуднеш!» або «У мене по жіночій лінії всі були повні» (що насправді означає — «це не моя відповідальність і робити я з цим нічого не збираюся»).
Розбираємося з ТОП-5 оманливих думок про ожиріння з експерткою «Мій цукровий», ендокринологинею — Юлією Кривов'яз.
Авторка цієї статті — Юлія Кривов'яз, к.м.н., лікарка-ендокринологиня в Медичному центрі Achilles, з більш ніж 10-річним досвідом роботи.
Instagram: @doctor_kryvoviaz
Оточуючі кажуть: «Не можеш менше їсти? Менше їж і схуднеш!». То чи дійсно винна людина? Що це — безконтрольне поїдання їжі? А, можливо, це розлад харчової поведінки (РХП), і лікувати його необхідно разом з психотерапевтом? Просто так сказати собі: «перестань багато їсти» людина з РХП не може.
«Я не винен, що у мене зайва вага — це інсулінорезистентність». Така крайність говорить — не я винен, а мій «неправильний» організм, адже у мене інсулінорезистентність (ІР). Часто не ІР вина у зайвій вазі, а навпаки — зайва вага стає причиною інсулінорезистентності з усіма наслідками. Саме на інсулінорезистентність останнім часом списують усе.
Читайте також: 10 натуральних способів покращити чутливість до інсуліну
Насправді «гормональне» ожиріння зустрічається дуже рідко — близько у 5-8% випадків. Однак, багато хто хоче перевіритися на всі гормони, адже «у мене точно щось гормональне». Як правило — ні. Гарні результати аналізів засмучують, адже вірити в те, що ожиріння «гормональне», мабуть, легше — тоді ніби-то знімається відповідальність за свій стан.
«У мене по жіночій лінії всі були повні». Дійсно, ожиріння є мультифакторіальним захворюванням. Але у більшості випадків це пояснюєть тим, що у сім'ї один характер харчування і спосіб життя!
Менше їж, більше рухайся, рахуй кроки (10000 на день). На жаль, не все так просто, бо:
Насправді, ожиріння є захворюванням, яке потребує не лише змін у способі життя та харчуванні, а й допомоги різних спеціалістів — ендокринолога/дієтолога, тренера і психолога.
Читайте також:
Що з'їсти, щоб не погладшати? 5 продуктів, які «приборкують» голод
Не можете скинути вагу? 13 причин, чому так може відбуватися
Принципи харчування при ожирінні
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані