Добірка рецептів різдвяного печива (чи просто печива) від діабет-блогерів «Мій цукровий».  *Жоден рецепт не містить цукру.

Коли кіношники беруться за діабет, вони або роблять все правильно, або жахливо помиляються. Якщо сценарист додає до сюжету...

Напевно, кожна людина з діабетом може скласти власний список недоречних та часом образливих коментарів, пов'язаних з її станом,...

Весна нарешті тут! Розквітають квіти, а дерева розгортають листя. Коли ви прибираєте черевики та зимові пальта і розпочинаєте...

Якщо у вас цукровий діабет 1-го типу, скоріше за все, вам добре відома дата «11.01.1922». Дехто навіть вважає цей день своїм другим днем народження. Саме 11 січня 102 роки тому інсулін вперше використали для лікування діабету 1-го типу, який відтоді перестав бути смертельним вироком. Про дивовижне відкриття та справжній прорив у лікування невиліковного захворювання — читайте у статті.

Початку цукрового діабету 1-го типу передує (і супроводжується) поява специфічних аутоантитіл проти різних антигенів острівцевих клітин, які є основною диференційно-діагностичною ознакою (маркерами) ЦД1. Їх також використовують для прогнозування діабету 1-го типу в осіб, які мають високий ризик захворювання, з метою раннього виявлення його доклінічного періоду.

Чи бувало у вас так: ви їдете до супермаркету, щоб запастися продуктами на тиждень чи два, набираєте повний візок їжі, та зрештою половина запасів опиняється у смітнику... Харчові відходи мають численні наслідки не лише для довкілля (а також економіки і продовольчої безпеки), а й для вашого особистого бюджету. Зменшення кількості їжі, яку ви викидаєте, це реальна економія коштів. Якщо ви прагнете скоротити кількість харчових відходів у себе вдома і заощадити при цьому гроші, почніть з цих порад.

Чи знаєте ви, що перша інсулінова «помпа» важила понад 8 кілограмів, а прототип сучасної штучної підшлункової із «замкненим циклом» (AID) придумали ще у 1970? Дізнайтеся цікаві факти з історії створення популярного діабет-гаджету.

Хочете відчувати себе більш відпочилими та бадьорими вранці? Тоді ця стаття для вас! Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі (University of California at Berkeley) та дослідницька група ZOE виявили 3 основні фактори, які впливають на те, у якому стані ви прокидаєтесь вранці та почуваєтеся протягом дня. Спойлер: це має дуже мало спільного з генетикою. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.

Багатьом здається, що при появі слабкості, втоми, поганому самопочутті та стресі, випадінні волосся та ламкості нігтів, який-небудь полівітамінний комплекс чарівним чином допоможе і підтримає. Але це не завжди працює. Ось 4 причин, чому не варто «покладатися» на полівітаміни.

Це був ще один знаковий рік для технологій з контролю та лікування діабету. Такі великі «гравці», як Dexcom, Abbott, Medtronic, Insulet та інші, зробили свій внесок у розвиток DiaTech у 2023. Ось 10 найбільш важливих технологічних діабет-подій за останні 12 місяців.

З початком святкового сезону ви можете відчувати суміш хвилювання і пригніченості, якщо це ваш перший святковий сезон після встановлення діагнозу. Ви, напевно, з нетерпінням чекаєте на свої улюблені традиції, але водночас нервуєте, як улюблений святковий десерт позначиться на рівні цукру в крові, чи можна випити келих вина або шампанського, як реагувати на запитання про діабет... Ось кілька порад, які допоможуть вам «пережити» перші свята після встановлення діагнозу.

Інсулін — життєвонеобхідний гормон: без нього наше тіло перестало би функціонувати. Його головне призначення — контролювати, як організм використовує та зберігає глюкозу (цукор) в крові. Люди з цукровим діабетом 1-го типу (та деякі з ЦД 2-го типу) повинні самостійно вводити собі препарати інсуліну, щоб жити, оскільки їхня підшлункова перестає виробляти цей гормон. Від відкриття у 1921 до наших днів препарат зазнав багато змін, пройшовши шлях від тваринних гормонів до сучасних аналогових людських інсулінів. Ось деякі цікаві факти з історії створення інсуліну, яких ви могли не знати.

На те, як ми пахнемо, впливає безліч чинників — раціон, гормони, генетика, емоційний стан, види бактерій, які живуть на шкірі, косметика, якою користуємось тощо. Утім, людина не має яскраво вираженого запаху тіла, тому поява нетипового неприємного аромату може бути ознакою якогось захворювання. Які запахи можуть вказувати на певну проблему — читайте у статті.