З цукровим діабетом живуть мільони людей по всьому світу. Але чи знаєте ви, що у тварин також може бути діагностовано це захворювання?
Ожиріння — основний відомий фактор, що може сприяти розвитку цукрового діабету у домашніх улюбленців: у огрядних тварин ризик розвитку цього хронічного захворювання вищий, ніж у тварин зі здоровою вагою.
Дослідження PDSA (People's Dispensary for Sick Animals), проведене 2015 року, показало, що 80% опитаних ветеринарів припускали, що до 2020 року домашніх тварин з ожирінням буде більше, ніж здорових. У тому ж звіті зазначається, що чверть мільйона собак (це лише у Великій Британії!) ніколи не вивозять на прогулянку, що безпосередньо пов'язано з виникненням зайвої ваги і небезпеки для здоров'я.
Відповідні розміри порцій поряд зі щоденною фізичною активністю допоможуть підтримувати оптимальну вагу, а отже й знизити ризик виникнення цукрового діабету у домашніх тварин (також важливо залишатися сильними і не піддаватися «благанням» про додаткові ласощі).
Породи собак, у яких найчастіше діагностують діабет:
Звичайні безпородні кішки — найчастіше отримують діагноз «діабет», а також домашні короткошерсті та британські короткошерсті. Сіамські, домашні довгошерсті та мейн-куни також схильні до появи цього захворювання.
Деякі поширені ознаки діабету у тварин:
Якщо ви помітили якісь із цих симптомів (або їхню комбінацію) у вашого улюбленця, якнайшвидше зверніться до ветеринара.
Якщо у вашого улюбленця діагностовано цукровий діабет, обов'язково стежте за його частотою вживання їжі/води та сечовипускання. Крім того, переконайтеся, що ваш питомець отримує достатньо фіз.навантажень протягом доби (але без фанатизму).
Щоби рівень глюкози (цукру) в крові тварини був якомога ближче до норми, вам може знадобитися робити регулярні ін'єкції інсуліну, які ваш ветеринар призначить у відповідній дозі.
Якщо ваш улюбленець погано почувається, обов'язково перевіряйте рівень глюкози протягом дня і за необхідності коригуйте дозу інсуліну. Обов'язково проконсультуйтеся з вашим ветеринаром, якщо у вас є питання щодо кількості інсуліну, який ви маєте вводити.
Читайте також:
Перший пероральний препарат від діабету для котів отримав схвалення FDA
Новий імплантований пристрій може замінити ін'єкції інсуліну для людей з цукровим діабетом 1-го типу
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ви не авторизовані