
Контроль діабету — це цілодобова робота, яку виконуєш, тому що мусиш, без вихідних і відпусток. Тож віддайте собі належне...
Серед факторів, що підвищують ризик розвитку цукрового діабету, зокрема 2-го типу, генетика, нездорове харчування, малорухливий...
Електронні сигарети, вейпи та одноразові pod-системи є альтернативними способами вживання нікотину. Вони працюють шляхом нагрівання...
Американська діабетична асоціація (ADA) випустила нові Стандарти медичної допомоги при діабеті 2024 (Standards of Care). Ці...
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Ми давно знаємо про роль дієти та фізичних вправ у профілактиці та лікуванні діабету. Але що, якщо менш очевидна причина, щось глибоко людське, що часто не береться до уваги, має до цього велике відношення? Згідно з нещодавнім дослідженням, самотність та соціальна ізоляція можуть бути серйозними факторами ризику розвитку діабету 2-го типу, зокрема серед людей старшого віку. Вчені припускають, що тривала самотність може ініціювати стресові реакції в організмі, викликаючи запалення і гормональні порушення, які впливають на чутливість до інсуліну. Читайте далі, щоб дізнатися поради щодо профілактики та багато іншого.
Інсулінорезистентність часто не має жодних симптомів. Це може ускладнити її виявлення до того, як вона прогресує до переддіабету або цукрового діабету 2-го типу. Хороша новина в тому, що її можна контролювати і навіть повернути назад, якщо вчасно звернутися до лікаря. Ось чому так важливо знати про ознаки цього стану, багато з яких можуть бути непомітними. Ось що вам потрібно знати.
Коли мова йде про діабет, основний акцент завжди на харчуванні, фізичній активності та медикаментах. Але деякі добавки також можуть стати додатковими союзниками в боротьбі з підвищеним цукром. У цьому матеріалі розповідаємо про 11 найбільш досліджених добавок, їхню потенційну користь та можливі ризики.
Літо без малини — як пиріг без начинки. Ця яскрава ягідка не лише радує око і смакові рецептори, а й приносить чималу користь здоров’ю. Та чи можна малину людям з цукровим діабетом? Якщо коротко — так, можна! І навіть потрібно, але з кількома нюансами. Давайте розберемось разом: у чому цінність малини, чим вона може бути корисною при ЦД і як безпечно додати її до свого раціону.
Якщо ви коли-небудь шукали інформацію про цукровий діабет, напевно натрапляли на абревіатуру ADA — це Американська діабетична асоціація (American Diabetes Association). Але хто вони такі, чому їхні рекомендації є «золотим стандартом» у лікуванні діабеті і чому до їхніх порад дослухаються навіть за межами США? Давайте розберемося разом.
Тепла пора року балує різноманіттям соковитих фруктів та ягід. Але при діабеті виникає резонне запитання: а що можна мені? За даними Американської діабетичної асоціації (ADA), фрукти та ягоди багаті на вітаміни, мінерали та клітковину, тому мають бути присутніми у раціоні кожної людини — просто контролюйте їхнє вживання, як і у випадку з вуглеводами.
Барбі стала ще ближчою до реального життя — тепер серед її образів з’явилася лялька з діабетом 1-го типу.
Часто ми вважаємо, що рівень цукру в крові змінюється лише через їжу. Насправді ж, на нього впливає безліч факторів — навіть такі, про які ми не замислюємось у повсякденному житті. Якщо ви прагнете тримати рівень глюкози в межах норми — особливо важливо, якщо у вас діабет або переддіабет — варто звернути увагу не лише на вуглеводи, а й на деякі несподівані звички.
Як подбати про свою шкіру та залишатися здоровими у найспекотніші місяці року Дізнайтеся прості поради щодо догляду за шкірою, уникнення сонячних опіків, захисту очей та безпечного відпочинку на сонці.
У розпал літа важко пройти повз дерево шовковиці, не зупинившись бодай на хвильку, щоб зірвати жменьку її солодких ягід. Чорна чи біла — шовковиця давно відома не лише як смачна, а й як корисна ягода. Але чи можна її вживати людям з цукровим діабетом? Давайте розберемося разом.