Безперервний моніторинг глюкози допомагає діагностувати діабет, як показало нове дослідження

Нещодавнє дослідження показало, що безперервний моніторинг глюкози (CGM) надає більш повну характеристику рівня глікемії, ніж лише вимірювання глюкози натщесерце (ГН), та може підвищити точність діагностики цукрового діабету.

Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.

Безперервний моніторинг глюкози допомагає діагностувати діабет, як показало нове дослідження - изображение

Це дослідження провели Смадар Шило (Smadar Shilo, MD, PhD), д.м.н., доктор філософії з Наукового інституту Вейцмана, Реховот, Ізраїль та його колеги. Воно було опубліковане онлайн в журналі Nature Medicine.

Continuous glucose monitoring and intrapersonal variability in fasting glucose

Про дослідження

Було проаналізовано показники ГН (глюкоза натще) 8315 учасників віком 40-70 років, отримані протягом 59 565 ранкових вимірювань, а також дані 2-тижневого моніторування CGM.

Значення ГН були класифіковані як норма (< 5,6 ммоль/л), переддіабет (5,6-6,9 ммоль/л) або діабет (≥ 7,0 ммоль/л).

Головні висновки

⇒ Значна варіабельність (тобто, змінність) рівня глюкози в крові натще спостерігалася навіть в однієї і тієї ж людини протягом дослідження.

⇒ Серед 5328 учасників, які на початку дослідження були б віднесені до групи з нормальним рівнем ГН, лише 57% мали всі наступні вимірювання ГН в межах норми, тоді як 40% були б перекласифіковані в групу переддіабету, а 3% — в групу з підозрою (2%) або діагностованим (1%) діабетом.

⇒ Серед 2718 осіб, які б вважалися такими, що мають переддіабет, 7% були б перекваліфіковані на діабетиків, а 11% — на осіб з підозрою на діабет.

⇒ На противагу цьому, 12% з початковим діагнозом переддіабету мали абсолютно нормальні показники ГН під час спостереження.

«Результати дослідження свідчать про необхідність ретельного підходу до інтерпретації показників ГН, оскільки існує значна внутрішньоособистісна варіабельність (змінність), і вказують на потенційний вплив використання даних CGM для уточнення оцінки глікемічного статусу».


Джерело: Medscape, Nature Medicine

 

Читайте також:

Гіпонеусвідомленість: 5 способів захистити себе, якщо ви не відчуваєте симптомів низького цукру

Незвичні симптоми цукрового діабету: на що звернути увагу?

Цукровий діабет 2-го типу. Як дізнатися про свої ризики?

 

Ми в Instagram та Telegram