Біосиміляри — це сучасна альтернатива оригінальним біологічним препаратам, що поєднують у собі високу ефективність, безпеку та доступнішу вартість.
З цієї статті ви дізнаєтеся, чим біосиміляри відрізняються від оригінальних ліків, як вони контролюються фармрегуляторами, і які інсуліни-біосиміляри доступні для людей з...
Ольга Крохмалюк, медична редакторка, лікарка-ендокринологиня, аспірантка ВНМУ
Ольга Крохмалюк, медична редакторка, лікарка-ендокринологиня, аспірантка ВНМУ - Всі статті (44)
Цукровий діабет — це не просто про рівень глюкози в крові. Це про людину, яка щодня стикається з викликами — фізичними, емоційними й соціальними. І дуже часто саме сімейний лікар стає тією першою й головною ланкою, яка допомагає пацієнту знайти шлях до стабільного життя з цим діагнозом. У цій статті ми зібрали головне,...
Люди з цукровим діабетом (ЦД) часто стикаються з дефіцитом певних поживних речовин, що може бути пов’язано з особливостями обміну речовин, з прийомом цукрознижувальних препаратів тощо. Своєчасна діагностика і корекція таких дефіцитів можуть бути важливою частиною комплексного підходу до лікування захворювання. У цій...
Сезонна алергія є поширеним захворюванням, що вражає мільйони людей у світі. Вона може значно погіршувати самопочуття, впливати на працездатність та якість життя. Наявність симптомів сезонної алергії, а також прийом препаратів для її лікування має вплив на контроль глікемії (цукру крові) у людей із цукровим діабетом.
Новий тест, розроблений австралійськими вченими, може змінити підхід до діагностики цукрового діабету 1-го типу (ЦД1). Аналіз під назвою BASTA дозволяє виявляти ознаки аутоімунної атаки на підшлункову залозу ще до появи клінічних симптомів, відкриваючи шлях до раннього втручання.
Біосиміляри — це сучасна альтернатива оригінальним біологічним препаратам, що поєднують у собі високу ефективність, безпеку та доступнішу вартість. З цієї статті ви дізнаєтеся, чим біосиміляри відрізняються від оригінальних ліків, як вони контролюються фармрегуляторами, і які інсуліни-біосиміляри доступні для людей з...
Інтенсивне лікування діабету з віком може принести менше користі та підвищує ймовірність гіпоглікемії.
Якщо батько чи мати (чи обидва) живуть з цукровим діабетом (ЦД), яка ймовірність того, що у дитини також може розвинутися цей стан? Які шанси захворіти у рідних братів та систер людини з ЦД? Дізнаймося, що відомо про генетику цього захворювання.
Чверть пацієнтів старше 65 років мають цукровий діабет 2-го типу (ЦД2). Розглянемо особливості цільових рівнів цукру в крові, вибору препаратів тощо для даної вікової групи.
Чим небезпечний метапневмовірус для людини з діабетом, як вберегти себе від можливих ускладнень та як ефетивно контролювати цукор у період розпалу захворювання — читайте у статті.
Існує величезна кількість закоренілих стереотипів про дієти та харчування при цукровому діабеті, зокрема 2-го типу, які час розвінчувати! Розглянемо найпоширеніші з них і спростуємо за допомогою науково обгрунтованих рекомендацій.