
Контроль діабету — це цілодобова робота, яку виконуєш, тому що мусиш, без вихідних і відпусток. Тож віддайте собі належне...
Серед факторів, що підвищують ризик розвитку цукрового діабету, зокрема 2-го типу, генетика, нездорове харчування, малорухливий...
Електронні сигарети, вейпи та одноразові pod-системи є альтернативними способами вживання нікотину. Вони працюють шляхом нагрівання...
Американська діабетична асоціація (ADA) випустила нові Стандарти медичної допомоги при діабеті 2024 (Standards of Care). Ці...
ГіпоКартка від 5 червня 2024
Читати номер
Нещодавно Міжнародна діабетична федерація визнала нову форму цукрового діабету — діабет 5-го типу, який пов’язаний з наслідками хронічного недоїдання. Як відрізнити його від поширених типів діабету? Які симптоми, ризики та особливості лікування слід враховувати пацієнтам і лікарям? Що варто знати людям, яким недавно поставили цей діагноз? Про все це ми поговорили з лікаркою-ендокринологинею, членкинею ESE, ESPE — Діною Криловою, і ділимося з вами головними моментами.
Регулярні перевірки здоров'я та відвідування спеціалістів є важливою складовою у контролі цукрового діабету та профілактиці важких ускладнень. Дізнайтеся, які тести допоможуть вам виявити проблеми на ранній стадії та залишатися на правильному шляху.
Інсулін — це лікарський засіб для зниження та нормалізації рівня глюкози в крові у людей із цукровим діабетом. Він необхідний всім людям з діабетом 1-го типу та деяким із діабетом 2-го типу. Існує кілька різних типів інсуліну, але всі вони мають схожу взаємодію з іншими ліками: поєднання інсуліну з деякими препаратами може підвищувати ризик як низького, так і високого рівня глюкози в крові. Ось, що вам потрібно знати, якщо ви отримуєте інсулін.
Життя з діабетом — не вирок для солодкого. Багато хто вважає, що при цьому діагнозі доведеться повністю відмовитися від десертів і фруктів, але це — міф. Насправді існує чимало натуральних і смачних продуктів, які можуть не лише задовольнити ваше бажання поласувати солоденьким, а й безпечні* для вашого рівня цукру в крові. Ось 7 варіантів солодощів, які можуть стати частиною вашого здорового раціону при діабеті. *Пам'ятайте про контроль порцій та цукрів.
Зазирнувши до діабетичного відділу у будь-якому супермаркеті, ви знайдете там чимало продуктів та напоїв, що містять штучні підсолоджувачі, такі як сукралоза, аспартам та інші. Штучні підсолоджувачі зазвичай пропонуються людям з цукровим діабетом, яким, як правило, потрібно уникати звичайного цукру, як більш корисна альтернатива. Та чи такі вони корисні насправді? Сучасні дослідження показують, що хоча штучні підсолоджувачі можуть допомогти в певних ситуаціях, вони також можуть бути шкідливими, особливо у довгострокові перспективі. Дізнаємося, що говорить наука.
Інсулінорезистентність значно підвищує ризик розвитку багатьох захворювань у майбутньому, зокрема переддіабету, діабету 2-го типу та ожиріння. Дізнайтеся про 10 природних та науково обґрунтованих способів підвищити чутливість до інсуліну.
Базилік — не лише ароматна приправа, а й справжній помічник у підтримці здоров’я. Дізнайтеся, як ця популярна трава може допомогти людям з діабетом краще контролювати рівень цукру в крові, боротися із запаленнями та покращити загальне самопочуття.
Якщо у вас нещодавно виявили цукровий діабет, напевно, вам важко впоратися з новиною про свій діагноз. Це абсолютно зрозуміло, оскільки діабет — це захворювання, що змінює життя. Ймовірно ви перебуваєте в процесі навчання, як управляти цим станом, і дізнаєтеся, як він впишеться у ваш звичний розпорядок. Пропонуємо чотири прості кроки, які ви можете зробити вже зараз, щоби полегшити цей перехідний період та залишатися позитивно налаштованими.
Управління рівнем глюкози (цукру) в крові включає в себе такі складові, як збалансоване харчування, регулярна фізична активність, а також приймання цукрознижувальних препаратів. Вам також можуть знадобитися й інші ліки, наприклад, для контролю артеріального тиску (АТ) та рівня холестерину. Розглянемо деякі додаткові поради щодо зміни способу життя, здатні допомогти контролювати рівень цукру в крові та поліпшити загальний стан вашого здоров'я.
Чи отримуєте ви достатньо вітаміну D? Результати нещодавніх досліджень показали, що низький рівень вітаміну D може бути пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету, зокрема 2-го типу, та інших ускладнень. Ось, що вам потрібно знати.