Напевно, кожна людина з діабетом може скласти власний список недоречних та часом образливих коментарів, пов'язаних з її станом,...

Використовуйте наступні поради та рекомендації, і ви влаштуєте чудове свято для себе і для дорогої вам людини.

Святковий сезон може виявитися справжнім випробуванням для людини з діабетом: багато «забороненої» їжі, алкоголь, насичений...

Добірка рецептів різдвяного печива (чи просто печива) від діабет-блогерів «Мій цукровий».  *Жоден рецепт не містить цукру.

Коли кіношники беруться за діабет, вони або роблять все правильно, або жахливо помиляються. Якщо сценарист додає до сюжету діабет, не розібравшись у темі — це зазвичай повний провал! Але коли фільм береться за справжні проблеми діабету 1-го типу (ЦД1), показуючи складність захворювання та справжність життя людей з ЦД1, це не лише викликає величезну повагу (особливо зі сторони людей з діабетом) та довіру, а й додає більше емоцій і напруги фільму. Якщо ви готові зручно вмоститися з відерцем попкорну, ось 10 найкращих фільмів з правдивим діабетичним сюжетом.

Якщо у вас цукровий діабет 1-го типу, скоріше за все, вам добре відома дата «11.01.1922». Дехто навіть вважає цей день своїм другим днем народження. Саме 11 січня 102 роки тому інсулін вперше використали для лікування діабету 1-го типу, який відтоді перестав бути смертельним вироком. Про дивовижне відкриття та справжній прорив у лікування невиліковного захворювання — читайте у статті.

Початку цукрового діабету 1-го типу передує (і супроводжується) поява специфічних аутоантитіл проти різних антигенів острівцевих клітин, які є основною диференційно-діагностичною ознакою (маркерами) ЦД1. Їх також використовують для прогнозування діабету 1-го типу в осіб, які мають високий ризик захворювання, з метою раннього виявлення його доклінічного періоду.

Чи бувало у вас так: ви їдете до супермаркету, щоб запастися продуктами на тиждень чи два, набираєте повний візок їжі, та зрештою половина запасів опиняється у смітнику... Харчові відходи мають численні наслідки не лише для довкілля (а також економіки і продовольчої безпеки), а й для вашого особистого бюджету. Зменшення кількості їжі, яку ви викидаєте, це реальна економія коштів. Якщо ви прагнете скоротити кількість харчових відходів у себе вдома і заощадити при цьому гроші, почніть з цих порад.

Чи знаєте ви, що перша інсулінова «помпа» важила понад 8 кілограмів, а прототип сучасної штучної підшлункової із «замкненим циклом» (AID) придумали ще у 1970? Дізнайтеся цікаві факти з історії створення популярного діабет-гаджету.

Хочете відчувати себе більш відпочилими та бадьорими вранці? Тоді ця стаття для вас! Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі (University of California at Berkeley) та дослідницька група ZOE виявили 3 основні фактори, які впливають на те, у якому стані ви прокидаєтесь вранці та почуваєтеся протягом дня. Спойлер: це має дуже мало спільного з генетикою. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.

Багатьом здається, що при появі слабкості, втоми, поганому самопочутті та стресі, випадінні волосся та ламкості нігтів, який-небудь полівітамінний комплекс чарівним чином допоможе і підтримає. Але це не завжди працює. Ось 4 причин, чому не варто «покладатися» на полівітаміни.

Це був ще один знаковий рік для технологій з контролю та лікування діабету. Такі великі «гравці», як Dexcom, Abbott, Medtronic, Insulet та інші, зробили свій внесок у розвиток DiaTech у 2023. Ось 10 найбільш важливих технологічних діабет-подій за останні 12 місяців.

З початком святкового сезону ви можете відчувати суміш хвилювання і пригніченості, якщо це ваш перший святковий сезон після встановлення діагнозу. Ви, напевно, з нетерпінням чекаєте на свої улюблені традиції, але водночас нервуєте, як улюблений святковий десерт позначиться на рівні цукру в крові, чи можна випити келих вина або шампанського, як реагувати на запитання про діабет... Ось кілька порад, які допоможуть вам «пережити» перші свята після встановлення діагнозу.

Інсулін — життєвонеобхідний гормон: без нього наше тіло перестало би функціонувати. Його головне призначення — контролювати, як організм використовує та зберігає глюкозу (цукор) в крові. Люди з цукровим діабетом 1-го типу (та деякі з ЦД 2-го типу) повинні самостійно вводити собі препарати інсуліну, щоб жити, оскільки їхня підшлункова перестає виробляти цей гормон. Від відкриття у 1921 до наших днів препарат зазнав багато змін, пройшовши шлях від тваринних гормонів до сучасних аналогових людських інсулінів. Ось деякі цікаві факти з історії створення інсуліну, яких ви могли не знати.