Зазирнувши до діабетичного відділу у будь-якому супермаркеті, ви знайдете там чимало продуктів та напоїв, що містять штучні підсолоджувачі, такі як сукралоза, аспартам та інші. Штучні підсолоджувачі зазвичай пропонуються людям з цукровим діабетом, яким, як правило, потрібно уникати звичайного цукру, як більш корисна альтернатива. Та чи такі вони корисні насправді?
Сучасні дослідження показують, що хоча штучні підсолоджувачі можуть допомогти в певних ситуаціях, вони також можуть бути шкідливими, особливо у довгострокові перспективі. Дізнаємося, що говорить наука.
Нещодавно Міжнародна діабетична федерація визнала нову форму цукрового діабету — діабет 5-го типу, який пов’язаний з наслідками хронічного недоїдання. Як відрізнити його від поширених типів діабету? Які симптоми, ризики та особливості лікування слід враховувати пацієнтам і лікарям? Що варто знати людям, яким недавно поставили цей діагноз? Про все це ми поговорили з лікаркою-ендокринологинею, членкинею ESE, ESPE — Діною Криловою, і ділимося з вами головними моментами.
Регулярні перевірки здоров'я та відвідування спеціалістів є важливою складовою у контролі цукрового діабету та профілактиці важких ускладнень. Дізнайтеся, які тести допоможуть вам виявити проблеми на ранній стадії та залишатися на правильному шляху.
Нове дослідження, проведене командою вчених з Токійського університету, показало, що безперервний моніторинг глюкози (CGM) — технологія, яка відстежує рівень глюкози в режимі реального часу — може виявляти ризик розвитку діабету ще до того, як з'являться очевидні симптоми чи його можна буде виявити за допомогою звичайних аналізів. Розповідаємо коротко про головну суть.
У нашому кліматі, особливо в осінньо-зимовий період, повітря в оселях стає надто сухим. Це не лише неприємно, але й шкідливо для здоров’я. Сухість викликає подразнення слизових оболонок, сухість шкіри, проблеми з диханням і навіть погіршення сну.
Інсулін — це лікарський засіб для зниження та нормалізації рівня глюкози в крові у людей із цукровим діабетом. Він необхідний всім людям з діабетом 1-го типу та деяким із діабетом 2-го типу. Існує кілька різних типів інсуліну, але всі вони мають схожу взаємодію з іншими ліками: поєднання інсуліну з деякими препаратами може підвищувати ризик як низького, так і високого рівня глюкози в крові. Ось, що вам потрібно знати, якщо ви отримуєте інсулін.
Дослідники з Медичної школи Університету Індіани (США) представили потенційну нову стратегію запобігання або уповільнення прогресування цукрового діабету 1-го типу шляхом впливу на білок, пов'язаний із запаленням, який може бути причиною розвитку захворювання. Їхні результати, нещодавно опубліковані в журналі The Lancet, відкривають можливість використання вже існуючого препарату, який схвалений Управлінням з контролю за якістю продуктів харчування та медикаментів США (FDA) для лікування псоріазу, як потенційного засобу для боротьби з діабетом 1-го типу.
Життя з діабетом — не вирок для солодкого. Багато хто вважає, що при цьому діагнозі доведеться повністю відмовитися від десертів і фруктів, але це — міф. Насправді існує чимало натуральних і смачних продуктів, які можуть не лише задовольнити ваше бажання поласувати солоденьким, а й безпечні* для вашого рівня цукру в крові. Ось 7 варіантів солодощів, які можуть стати частиною вашого здорового раціону при діабеті. *Пам'ятайте про контроль порцій та цукрів.
Зазирнувши до діабетичного відділу у будь-якому супермаркеті, ви знайдете там чимало продуктів та напоїв, що містять штучні підсолоджувачі, такі як сукралоза, аспартам та інші. Штучні підсолоджувачі зазвичай пропонуються людям з цукровим діабетом, яким, як правило, потрібно уникати звичайного цукру, як більш корисна альтернатива. Та чи такі вони корисні насправді? Сучасні дослідження показують, що хоча штучні підсолоджувачі можуть допомогти в певних ситуаціях, вони також можуть бути шкідливими, особливо у довгострокові перспективі. Дізнаємося, що говорить наука.
Інсулінорезистентність значно підвищує ризик розвитку багатьох захворювань у майбутньому, зокрема переддіабету, діабету 2-го типу та ожиріння. Дізнайтеся про 10 природних та науково обґрунтованих способів підвищити чутливість до інсуліну.
Наявність цукрового діабету означає, що незначна проблема з вашими ногами може швидко перетворитися на щось дуже серйозне. Якщо ви належите до групи високого ризику і помітили зміни або проблеми зі стопами, вам потрібно знати, що робити, щоби запобігти погіршенню ситуації.
Новий тест, розроблений австралійськими вченими, може змінити підхід до діагностики цукрового діабету 1-го типу (ЦД1). Аналіз під назвою BASTA дозволяє виявляти ознаки аутоімунної атаки на підшлункову залозу ще до появи клінічних симптомів, відкриваючи шлях до раннього втручання.
Базилік — не лише ароматна приправа, а й справжній помічник у підтримці здоров’я. Дізнайтеся, як ця популярна трава може допомогти людям з діабетом краще контролювати рівень цукру в крові, боротися із запаленнями та покращити загальне самопочуття.
Дослідники з Університету Карнегі-Меллона створили за допомогою своєї нової технології 3D-біодруку перші мікроскопічні моделі живих тканин з колагену. Це відкриття може допомогти у розробці нових способів лікування діабету 1-го типу.
Якщо у вас нещодавно виявили цукровий діабет, напевно, вам важко впоратися з новиною про свій діагноз. Це абсолютно зрозуміло, оскільки діабет — це захворювання, що змінює життя. Ймовірно ви перебуваєте в процесі навчання, як управляти цим станом, і дізнаєтеся, як він впишеться у ваш звичний розпорядок. Пропонуємо чотири прості кроки, які ви можете зробити вже зараз, щоби полегшити цей перехідний період та залишатися позитивно налаштованими.
Управління рівнем глюкози (цукру) в крові включає в себе такі складові, як збалансоване харчування, регулярна фізична активність, а також приймання цукрознижувальних препаратів. Вам також можуть знадобитися й інші ліки, наприклад, для контролю артеріального тиску (АТ) та рівня холестерину. Розглянемо деякі додаткові поради щодо зміни способу життя, здатні допомогти контролювати рівень цукру в крові та поліпшити загальний стан вашого здоров'я.
Чи отримуєте ви достатньо вітаміну D? Результати нещодавніх досліджень показали, що низький рівень вітаміну D може бути пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету, зокрема 2-го типу, та інших ускладнень. Ось, що вам потрібно знати.
Тест на глікогемоглобін А1С (HbA1C) визначає ваш середній рівень цукру в крові за останні три місяці. Це важливий показник для діагностики та лікування переддіабету та діабету. Нижчий рівень A1C пов'язаний з меншим ризиком ускладнень, пов'язаних з діабетом. Якщо у вас діабет або ви знаходитеся у зоні ризику, спробуйте скористатися цими порадами, щоб знизити рівень A1C.
Весна — ідеальний час, щоб додати у свій раціон свіжі, корисні овочі. Нутриціологиня та експертка «Мій цукровий» ділиться добіркою з 8 найкращих сезонних овочів квітня й травня, які не тільки збагатять ваші страви смаком, а й підтримають здоров’я.
Робота є невід'ємною частиною нашого життя, але для людей з діабетом поєднання трудової зайнятості зі своїм захворюванням може виявитися завданням із зірочкою. Управління діабетом вимагає дотримання правильного харчування, прийому ліків і регулярного моніторингу рівня цукру в крові, фізичної активності, відпочинку... Усе це у поєднанні з робочими обов'язками, відрядженнями та іншими нюансами може бути пов'язано з високим рівнем стресу, який призводить до подальших ускладнень.
Звички є частиною нашого життя, які формують нас з дитинства. Щось прищеплюють батьки, щось ми набуваємо, йдучи власним шляхом. Вони не завжди корисні. Але звички — це те, що ми можемо обирати і змінювати. Ось 10 здорових звичок для здорового життя.